• Dzień Przedszkolaka

• 20 września świętowalismy Dzień Przedszkolaka. Dzieci braly udział w zabawach, konkursach i tańcach. Były też drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że dzieci miło będą wspominać ten wyjątkowy dzień. Czerpiąc ze słów Janusza Korczaka "Kiedy śmieje sie dziecko, śmieje się cały świat".

Wszystkim przedszkolakom życzymy radości ze zdobywanej wiedzy, samych wesołych chwil spędzonych w przedszkolu.

• Sprzątanie świata.

• 16 wrzesnia uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". celem tej akcji jest budowanie wspólnej odpowiedzialności za stan naszego życia. Tegoroczne hasło to: "Wszystkie śmieci są nasze".

Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani zajęłli się oczyszczaniem terenu wokół szkoły. Udział w akcji "Sprzątanie świata"z pewnością przyczyni się do ukształtowanie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i nawyki dbałości o niego.

• Międzynarodowy Dzień Kropki.

• 15 września klasy 0 - 1 uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashiti.

Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas jakieś ukryte zdolności, talenty. Tego dnia również dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Wszyscy tworzyliśmy wspaniałe kropkowe prace plastyczne i doskonale przy tym się bawiliśmy. To były udane zajęcia.

• Spotkanie z policjantką

• W dniu 15.09.2022 r. odbyło się spotkanie z aspirant Magdaleną Kaszowską. Prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa w czasie drogi do i ze szkoły, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagrożeń cywilizacyjnych.

• Spotkanie z Rodzicami - 19.IX.2022 r.

• Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szoły Podstawowej w Końskiem zapraszaja serdecznie Rodziców na spotkanie organizacyjne w dniu 19 września 2022 r. o godz. 1630 w budynku szkoły.